İçeriği paylaş

SGK

warning: Creating default object from empty value in /home/edevlet/domains/e-devletsorgulama.com/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Tek tıkla tüm doktorlara ulaşılabilecek

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), vatandaşların hastane, doktor ve fark ücreti bilgilerine anında ulaşabileceği internet sayfasını bir ay içinde açacak.

Vatandaşların, şifresiz giriş yapabilecekleri “Sağlık Hizmet Sunucuları Uygulaması”, “hastaneni seç, doktoruna ulaş” sloganıyla hizmet verecek.

SGK'dan SMS servisi

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), şahıs ödemeleri, sigortalı tescil, sigortalı işten ayrılış, aylık bağlama, geçici iş göremezlik, emzirme yardımı, cenaze ödemeleri gibi hizmetler hakkındaki bilgilerin, kısa mesajla iletilmesini sağlayacak “SMS Bilgilendirme Servisi”ni hizmete aldı.

Sağlıkta düşündüren tablo

Sosyal Güvenlik Kurumu, sağlıkta usulsüz harcamaya yol açan işlemlerin listesini çıkardı. Örnekler çarpıcı; günde 471 reçete yazan doktor da var, bir yılda 502 burun ameliyatı yapan da. Kurum, bu usulsüzlükleri önlemek için yeni tedbirleri devreye sokuyor.

Türkiye'de 120 bin doktor var. Ancak bunlardan 861'inin mesaisi, "düşündürücü..."

Sosyal Güvenlik Kurumu, sağlık kurum ve çalışanlarının performansını inceledi. 861 doktorun yazdığı günlük ortalama reçete sayısı, 60 ile 300 arasında bulundu. Bunlardan ikisi, geçen yıl günde 471'er reçete yazdı.

Anket

Hastane randevunuzu nereden alıyorsunuz?:

Son yorumlar